732 341 336

777 847 711

info@flexfactory.cz

Pár rad pro výběr stavební firmy.

 

Při výběru stavební firmy je důležité zvážit několik faktorů, jako jsou cena, kvalita, reference, smlouva, pojištění a zkušenosti. Některé tipy, jak postupovat při výběru stavební firmy, jsou:

 

  • Cena je důležitá, ale neměla by být na prvním místě. Málokdo má peněz nazbyt, ale ať už hledáte někoho, kdo za vás provede zemní práce, nebo kompletní stavbu od A do Z, pamatujte si, že rozhodující je kvalita a dodržení smluvní ceny.
  • Vybírejte na základě referencí. Každá stavební firma o sobě tvrdí, že je ta nejlepší a že je skutečným odborníkem. Vy byste na taková tvrzení neměli dát. Na co je totiž třeba se zaměřit, to jsou rozhodně reference. Je více než jasné, že firma s těmi pozitivními bude dobrá.
  • Stavba na klíč jedině v rámci jedné firmy. Při stavbě rodinného domu je výběr stavební firmy klíčovým krokem, který ovlivní finální výsledek. I v ruce s nejkvalitnějšími dostupnými materiály, mohou kvůli špatně zvolené stavební firmě snadno přijít vniveč veškeré vynaložené finanční prostředky.
  • Klíčem ke stoprocentnímu výsledku je smlouva. Rozhodně by jste neměli zapomenout na jasnou specifikaci předmětu smlouvy, pevnou cenu díla, přesný termín dokončení a případné sankce za jeho nedodržení. Přílohou by měl být harmonogram provádění díla.
  • Má firma sjednáno pojištění v dostatečném rozsahu a na celou dobu provádění díla? To se týká nejen vlastních stavebních dodávek, ale také věcí převzatých (když si dodáváte něco sami) A u rekonstrukce-pojistka musí krýt i stávající objekt Pojistka musí také krýt případnou škodu způsobenou třetím osobám – pokud firma způsobí nějakou škodu např. sousedům.